Kategorie

ORTOGRAFKI czyli zabawne historyjki i ćwiczenia ortograficzne kształcące umiejętność czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV–VI

Dostępność
dostępny
Cena detaliczna: 14,00 zł
szt.

Anna Tońska-Szyfelbein

 

ORTOGRAFKI czyli zabawne historyjki i ćwiczenia ortograficzne kształcące umiejętność czytania ze zrozumieniem dla uczniów klas IV–VI


Jest to pozycja polecana uczniom z klas IV–VI. Zawarte w niej teksty i ćwiczenia pomogą przypomnieć i utrwalić zasady ortograficzne. Autorka podzieliła teksty według trudności ortograficznych. Omówione są szczegółowo ó i u, ż i rz, h i ch oraz pisownia przeczenia nie z częściami mowy. Na początku każdego działu zostały wymienione wszystkie zasady pisowni, które potem są powtarzane przez ucznia w ćwiczeniach.


Autorka postarała się, by zaintrygować ucznia i w ten sposób zachęcić go do pracy. Teksty są czasem zaszyfrowane, czasem pomieszane, tak że pierwszym zadaniem dziecka jest ich odczytanie.


Ćwiczenia opierające się na wyrazach z tekstów rozwijają koncentrację uwagi, funkcje wzrokowe, logiczne myślenie, sprawność poprawnego pisania, a przede wszystkim technikę czytania ze zrozumieniem i umiejętność analizowania tekstu. Większość ćwiczeń, chociaż są to ćwiczenia ortograficzne, wymaga od ucznia przeczytania treści opowiadań uważnie i ze zrozumieniem, bowiem rozwiązań kolejnych zadań szukać należy w tekstach historyjek.


Obejrzyj książkę:


Dane techniczne

format A4
objętość 76 stron
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-309-4

Produkty powiązane

WESOŁA GRAMATYKA WESOŁA GRAMATYKA

Książka jest doskonałą pomocą w poznawaniu reguł gramatyki języka polskiego.

Cena detaliczna: 21,00 zł

GRAMATYKA, CO Z GŁOWY NIE UMYKA GRAMATYKA, CO Z GŁOWY NIE UMYKA

Jest to pozycja dla uczniów przede wszystkim klas IV–VI i gimnazjum, którzy wciąż uczą się i utrwalają nowe wiadomości z gramatyki języka polskiego.

Cena detaliczna: 16,00 zł

TĘCZOWA GRAMATYKA TĘCZOWA GRAMATYKA

Jest to kompendium wiedzy o gramatyce adresowane do bardziej wymagającego odbiorcy.

Cena detaliczna: 23,10 zł

Opinie o produkcie (0)

                                                                                                                                        
                 
                 

 

Sklep internetowy Shoper.pl