Kategorie

PRZYTULANKI czyli wierszyki na dziecięce masażyki

PRZYTULANKI czyli wierszyki na dziecięce masażyki
Dostępność
dostępny
Cena detaliczna: 29,00 zł
szt.

PRZYTULANKI czyli wierszyki na dziecięce masażyki

opracowała Marta Bogdanowicz

W publikacji zaprezentowano zabawy oparte na dotyku, bazujące na naturalnej aktywności dzieci. Profesor Marta Bogdanowicz nazywa je zabawami relacyjno-relaksującymi, ponieważ służą z jednej strony pogłębieniu kontaktu między dzieckiem a dorosłym, z drugiej zaś – odprężeniu i wspólnemu przeżywaniu radości. W masażykach tych nie chodzi bowiem o klasyczny masaż z wykorzystaniem odruchów fizjologicznych, lecz o sposób, w jaki rodzic nawiąże fizyczny kontakt z dzieckiem, czyli o delikatny dotyk (głaskanie, dotykanie opuszkami palców, delikatne poklepywanie) mający charakter pełnej miłości komunikacji.

 

Wartość masażyków potwierdzona została przez badania. Dzieci, które są masowane i do których czule się przemawia, mniej chorują, a także są bardziej przyjacielskie, odważne i odporne na stres. Regularne i wrażliwe stosowanie dotyku sprzyja również nawiązaniu kontaktu z dziećmi z poważnymi i sprzężonymi zaburzeniami rozwojowymi. Trudno więc przecenić korzyści płynące z tych zabaw dla rozwoju emocjonalnego oraz społecznego dzieci i ich więzi z rodziną.

 

 

Do publikacji można zakupić płytę w cenie 15,00 zł brutto.


Obejrzyj książkę:


Dane techniczne

format A4 albumowy
objętość 64 kolorowe strony
oprawa twarda
płyty 1 CD
ISBN 978-83-7134-149-6

Galeria produktu

Produkty powiązane

PRZYTULANKI czyli wierszyki na dziecięce masażyki – książka + płyta CD PRZYTULANKI czyli wierszyki na dziecięce masażyki – książka + płyta CD

W książce, obok wierszy, zaprezentowano zabawy oparte na dotyku, bazujące na naturalnej aktywności dzieci. Do publikacji dołączona jest płyta z wszystkimi zawartymi w książce utworami czytanymi przez wybitnego polskiego aktora Piotra Fronczewskiego.

Cena detaliczna: 44,00 zł

KOŁYSANKI ZE SREBRNEGO KOSZYCZKA NOCY KOŁYSANKI ZE SREBRNEGO KOSZYCZKA NOCY

Jest to propozycja dla najmłodszych. Zawiera dwanaście kołysanek – piosenek, które słuchane wieczorem pomagają zasnąć i wyczarowują najpiękniejsze sny.

Cena detaliczna: 15,06 zł

Opinie o produkcie (0)

                                                                                                                                        
                 
                 

 

Sklep internetowy Shoper.pl