Marta Wiśniewska

Marta Wiśniewska – dr n. humanistycznych w zakresie pedagogiki. Pedagog specjalny - oligofrenopedagog, logopeda, instruktor i terapeuta metody integracji sensorycznej, wykładowca Akademii Pedagogiki Specjalnej im. M. Grzegorzewskiej w W-wie, nauczyciel-specjalista w Zespole Szkół Specjalnych nr 63 w Warszawie, diagnosta i konsultant w Ośrodku Rozwoju Psychoruchowego IN SENTI.

Od 2003 roku zajmuje sie diagnostyką i terapią zaburzeń rozwojowych i zaburzeń komunikowania się. Popularyzuje wiedzę na temat teorii i praktyki integracji sensorycznej wśród lekarzy, rodziców i nauczycieli. Prowadzi szkolenia I i II stopnia z zakresu integracji sensorycznej.

Autorka wielu publikacji poświęconych diagnozie i terapii dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, w tym publikacji punktowanych oraz książek:

  • „Profil Sensoryczny Dziecka”,
  • „Ćwicz razem z Brunem i Łucją. Aktywności czuciowo-przedsionkowe”,
  • „Karty do ćwiczeń praksji i okulomotoryki - ćwicz razem z Brunem”,
  • „Sensoryczny Bruno”,
  • „Ćwiczenia językowe dla dzieci. Jak budować system językowy dzieci z zaburzeniami w rozwoju, które opanowały technikę czytania i pisania.”,
  • „Wspomaganie rozwoju dziecka z niepełnosprawnością intelektualną. Poradnik dla rodziców i terapeutów.”

W latach 2008-2014 prezes Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sensorycznej. W latach 2008 - 2015 redaktor krajowy kwartalnika "Integracja sensoryczna". Od 2005 roku prowadzi autorskie Warsztaty dla Rodziców z zakresu integracji sensorycznej.

Laureatka konkursu naukowego na najlepszą pracę doktorską organizowanego przez Międzynarodowy Instytut Nowych Technologii przy Fundacji "Promyk Słońca" we Wrocławiu (2013). Uczestniczka i prelegentka wielu konferencji, sympozjów medycznych i szkoleń, w tym szkoleń zagranicznych. Członek i instruktor Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Integracji Sesnorycznej SI. Mama chłopca z zespołem Downa


do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium