NOTATKI Z RODZICIELSTWA BLISKOŚCI

                                                                          

 

      Notatki z rodzicielstwa bliskości

 

Najnowsza książka

 

pod red. Dominiki Byczkowskiej-Owczarek

 

Data premiery:

1 czerwca 2018

 

Opis

Notatki z rodzicielstwa bliskości to książka napisana przez rodziców i dla rodziców. Przybliżają oni swoje doświadczenia oraz dzielą się wiedzą na temat zyskujących na popularności nurtów i trendów w rodzicielstwie. Każdemu z nich poświęcony jest osobny rozdział. Autorzy wzbogacają swoje zwierzenia o krótkie wyjaśnienia teoretyczne oraz polecają przydatne lektury. W książce znajdziesz informacje dotyczące:

- rodzicielstwa bliskości,

- karmienia piersią (także dłuższego niż powszechnie przyjęte),

- chustonoszenia,

- Porozumienia bez Przemocy (NVC),

- metody rozszerzania diety BLW,

- roli ojca w rodzicielstwie bliskości. To książka osobista i prosta

– pomaga oswoić zjawiska, które mogą wydawać się zbyt nowoczesne lub ekstrawaganckie.

Nie stanowi teoretycznego wywodu psychologów czy pedagogów, ale przystępnym językiem opowiada o tym, jak wygląda codzienne życie wielu współczesnych polskich rodzin.

Rodzicielstwo bliskości to więcej niż moda i więcej niż metoda wychowawcza – to postawa, sposób patrzenia na dziecko i relację z nim..

 

Autorzy:

Dominika Byczkowska-Owczarek – mama Magdy, aktywny naukowiec, doktor socjologii. Interesuje się pracą z ciałem i poprzez ciało, zarówno z perspektywy teoretycznej, jak i praktycznej. Autorka książki Ciało w tańcu. Analiza socjologiczna. W wolnych chwilach gotuje potrawy wegetariańskie, kolekcjonuje okarynki i czyta kryminały.

Katarzyna Chmielewska-Walas – mama Hani i Zosi, z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu dziennikarka, z pasji doradczyni noszenia w chustach i nosidłach miękkich. Stara się żyć w rytmie slow.

 https://pl-pl.facebook.com/doradcanoszenialodz/

Anna Kuc – mama Justynki, lekarz, specjalizantka w dziedzinie pediatrii. Macierzyństwo poszerzyło jej zawodowe horyzonty. Absolwentka Centrum Nauki o Laktacji. Na co dzień wspiera mamy karmiące oraz opowiada rodzicom o zaletach chustonoszenia i rodzicielstwa opartego na więzi. Empatyczna do bólu. Walczy (także u siebie) z mitem tak zwanego dzielnego pacjenta.

Aleksandra Szpiegowska – chustonosząca mama Stasia i Ali. Z wykształcenia polonistka, redaktor, detepowiec. Promotor karmienia piersią, wolontariuszka Fundacji Promocji Karmienia Piersią, prowadzi facebookowy fan page o nazwie „Mleczna poMOC”, na którym wspiera i edukuje karmiące mamy. Interesuje się literaturą fantastyczną, praktykuje jogę. Uwielbia gotować dla ludzi i samotnie wędrować po dzikich górach.

https://pl-pl.facebook.com/mlecznapomoc/ , http://astarael-pl.blogspot.com/

Renata Ostrowska-Kujawska – mama Zuzi i Antka, z zawodu socjolog, z zamiłowania rodzic i doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich szkoły ClauWi. Zwolenniczka chust, pieluszek wielorazowych, ekologicznego i ekonomicznego stylu życia. Właścicielka sklepu z chustami i innymi produktami dla najmłodszych decoraliki.pl. Od swoich dzieci uczy się wychowywania w duchu rodzicielstwa bliskości, uważności, bycia tu i teraz. Po godzinach fanka tańca brzucha, ziołolecznictwa, homeopatii, rozwoju osobistego.

 http://www.decoraliki.pl/ 

Mirosława Paluch – mama Jurka, Szymka i Maksa, z wykształcenia antropolog kultury oraz wizażystka. Współtwórczyni łódzkiej grupy empatii, prowadzi warsztaty w oparciu o idee Porozumienia bez Przemocy i rodzicielstwa bliskości. Namiętnie czyta, gra w planszówki (również dziecięce) i chodzi po górach.

Marta Jarosińska-Nowak – mama Ignasia i Gabrysia. Psycholog, doradczyni noszenia dzieci w chustach i nosidłach miękkich szkoły ClauWi. Fotograf amator, miłośniczka dobrej literatury i smacznego jedzenia.

https://www.facebook.com/doradcachustowylodz/

Jakub Paluch – tata Jurka, Szymka i Maksa. Na co dzień zajmuje się tematem bezpiecznego wożenia dzieci w samochodzie. Administruje największą polską grupą facebookową związaną z tematyką bezpiecznych fotelików samochodowych. Kieruje łódzkim sklepem Osiem Gwiazdek i współprowadzi blog o tej samej nazwie. Interesuje się browarnictwem i astrofizyką. Wyjada słodycze, kiedy dzieci nie patrzą.

http://osiemgwiazdek.pl/

Patrycja Piwowarska – mama Tymka i Zoi, dzięki którym stara się patrzeć na świat z zachwytem i empatią. Pani fotograf, lubiąca zamykać w kadrach ulotne chwile i szczere emocje. Uzależniona od kawy i energii, jaką daje bycie wśród pozytywnie nastawionych ludzi.).

 

Patronat:

 

  

 

  

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium