O nas

Grupa Wydawnicza Harmonia od ponad 25 lat z sukcesem działa na rynku publikacji edukacyjnych i terapeutycznych. Obecnie sprzedajemy ponad tysiąc tytułów i stale poszerzamy swoją ofertę. Jest ona bardzo bogata, zawiera specjalistyczne i różnorodne publikacje dające gwarancję kompleksowego i profesjonalnego przygotowania do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Materiały te przydają się zarówno nauczycielom w szkołach i przedszkolach, terapeutom oraz logopedom w gabinetach, jak i rodzicom w codziennej pracy z dzieckiem w domu.

GW Harmonia to cieszący się renomą i zaufaniem klientów lider na polskim rynku w zakresie wydawania publikacji dotyczących szeroko pojętej terapii uczniów z niepełnosprawnościami. W skład Grupy Wydawniczej wchodzi Wydawnictwo Harmonia oferujące publikacje ćwiczeniowe oraz edukacyjne i specjalizujące się w:

• seriach kart pracy – uwzględniających specyficzne potrzeby uczniów z niepełnosprawnościami i zapewniające materiał do pracy na cały rok szkolny;

• pakietach edukacyjnych – gotowych zestawach materiałów dostosowanych do różnych poziomów edukacyjnych;

• programach edukacyjno-terapeutycznych, ćwiczeniach korekcyjno-kompensacyjnych i dziennikach – niezbędnych w pracy każdego nauczyciela;

• materiałach do terapii integracji sensorycznej;

• publikacjach logopedycznych – setkach tytułów obejmujących szeroki zakres tematów: od wspomagania rozwoju mowy, przez scenariusze zajęć logopedycznych, po afazję.

GW Harmonia to także Harmonia Universalis – wydawnictwo naukowe, które oferuje profesjonalne monografie:

• poświęcone oddziaływaniom terapeutycznym w pracy z dziećmi – zwłaszcza z autyzmem, zespołem Aspergera i ADHD;

• napisane przez światowe autorytety w dziedzinie terapii – Temple Grandin, Carol Gray, Barbarę Sher, Tony’ego Attwooda czy Carol Stock Kranowitz;

• fundamentalne dla zrozumienia nowoczesnych kierunków w psychoterapii;

• odpowiadające na najnowsze trendy w logopedii (m.in. mutyzm wybiórczy, surdologopedia, gerontologopedia) – znana seria Logopedia XXI Wieku.

Oprócz wyżej wymienionych publikacji w ofercie GW Harmonia znajdują się również setki tytułów poświęconych:

• pracy z dziećmi z zaburzeniami (dysleksją, dysortografią, dyskalkulią, wadą słuchu, problemami z percepcją oraz deficytami uwagi),

• wspomaganiu rozwoju każdego malucha (scenariusze zabaw i zajęć, propozycje arteterapeutyczne, rymowanki, masażyki, piosenki);

• problemom z rozwojem emocjonalnym (historyjki obrazkowe i społeczne, bajki psychoterapeutyczne i socjoterapeutyczne, ćwiczenia w pokazywaniu oraz rozpoznawaniu emocji);

• edukacji przedszkolnej i wczesnoszkolnej – zwłaszcza grafomotoryce, terapii ręki, nauce pisania i czytania (dyktanda graficzne, szlaczki, zeszyty, czytanki);

• codziennej pracy w gabinecie logopedycznym (dzienniki zajęć logopedycznych, testy do badania mowy, pomoce do terapii, materiały wyrazowo-obrazkowe, gry logopedyczne);

• odmiennym podejściom terapeutycznym (m.in. metodzie Montessori, Metodzie Dobrego Startu, AAC).

Niezwykle różnorodne propozycje książkowe Harmonii stanowią całościową odpowiedź na potrzeby rodziców, terapeutów i nauczycieli, kompleksowo wyposażając ich w materiały do: terapii, nauki i zabawy na każdym etapie rozwoju dziecka!