4-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 39,50 zł 39.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 380

Opis

4-ELEMENTOWE HISTORYJKI OBRAZKOWE


Są to materiały edukacyjne dla dzieci najmłodszych. Każda historyjka składa się z 4 obrazków, które dziecko ma ułożyć w odpowiedniej kolejności i włożyć do plastykowych kieszonek.


Układanie obrazków każde dziecko będzie postrzegało jako dobrą zabawę. Rozbudzona ciekawość i chęć poznania dalszej części historyjki będą motywowały do wykonania zadania. Największą zachętą będzie jednak końcowy efekt – duża ilustracja, która powstanie po odwróceniu poprawnie ułożonych obrazków.


Historyjki przede wszystkim uczą myślenia przyczynowo-skutkowego. Aby ułożyć obrazki w poprawnej kolejności dziecko musi uruchomić procesy myślowe: porównywanie, analizowanie, wnioskowanie. Musi dostrzec szczegóły występujące na poszczególnych obrazkach, porównać je, określić, czy są takie same, różne, czy podobne. Uczy się więc spostrzegawczości. Odpowiadając na pytania dorosłych lub samodzielnie opowiadając o tym, co przedstawia dany obrazek lub co wydarzyło się w całej historyjce, rozwija mowę, wzbogaca słownictwo. Wyobrażając sobie przedstawioną sytuację lub wymyślając własną wersję wydarzeń opartą na jednym obrazku, rozwija wyobraźnię.


Dodatkowo dzięki historyjkom dziecko pozna wybrane procesy mające miejsce w przyrodzie (np. rozmnażanie ptaków lub kotów) i nauczy się zachowania w wyjątkowych sytuacjach (np. dokarmiania zwierząt leśnych zimą). Pozna również niektóre zawody (np. krawcowej) i dowie się, jak powstają wybrane przedmioty (np. wełniany sweterek, sukienka).

Dane o publikacji

format A4
oprawa teczka
zeszyt A5, 8 stron
karty 21 kolorowych kart
dodatki plastikowe kieszonki
ISBN 978-83-7134-375-9

Opinie o produkcie (1)

18 sierpnia 2010

wspaniała pomoc rozwijająca umiejętność myślenia wynikowego i rozumienia związków przyczynowo-skutkowych, wykorzystuję ją do pracy nawet z osobami upośledzonymi umysłowo w stopniu umiarkowanym. Obrazek z tyłu każdej historyjki to doskonała motywacja do poprawnego ułożenia obrazków. Polecam gorąco zarówno 4 jak i 8 elementowe historyjki. Szkoda tylko że nie ma więcej plastikowych kieszonek "na wyposażeniu" każdego zestawu:(

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium