CMOKAJ, DMUCHAJ, PARSKAJ, CHUCHAJ – Ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne dla najmłodszych

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 17,00 zł 17.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.33333
Kod produktu: 147

Opis

Katarzyna Szłapa

CMOKAJ, DMUCHAJ, PARSKAJ, CHUCHAJ – Ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne dla najmłodszych

Książka zawiera 35 ćwiczeń oddechowych i artykulacyjnych zróżnicowanych pod względem formy (m.in. labirynty, historyjki obrazkowe, rysowanie po śladzie), przeznaczonych dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat. Ćwiczenia te można wykorzystać nie tylko w pracy indywidualnej z dzieckiem, ale także w pracy z grupą podczas zajęć w przedszkolu czy zajęć korekcyjno-kompensacyjnych.


Przy każdym zadaniu sformułowano jego cel. Do zadań, które mogłyby sprawić dziecku trudność, dodano krótki komentarz dotyczący sposobu ich wykonania. W niektórych przypadkach komentarz został wzbogacony o fotografię dziewczynki demonstrującej sposób wykonania ćwiczenia.

Książka została podzielona na dwie części. Pierwsza zawiera 14 propozycji ćwiczeń-zabaw umożliwiających pogłębienie oddechu, wydłużenie fazy wdechowej i wydechowej, a w wyniku tego zwiększenie wydolności płuc, poprawę siły głosu i napięcia mięśni. Są to podstawowe ćwiczenia wykorzystywane podczas zajęć z dziećmi jąkającymi się i tymi, u których występuje opóźnienie rozwoju mowy lub mowa bezdźwięczna. W drugiej części przedstawiono 21 ćwiczeń-zabaw artykulacyjnych, które odgrywają zasadniczą rolę zarówno w profilaktyce, jak i terapii logopedycznej. Stanowią ważny etap pracy w terapii dzieci z dyslalią, dysartrią oraz dzieci, u których stwierdzono opóźnienie rozwoju mowy. W obu rozdziałach znajdują się ponadto zabawy ćwiczące dykcję.

Do książki dołączono dwie gry: planszową i pamięciową.

Dane o publikacji

format A4
objętość 44 strony
oprawa miękka
dodatki 2 gry
ISBN 978-83-7134-164-9

Opinie o produkcie (2)

11 maja 2010

Dużo dobrej zabawy dla czterolatka, gra planszowa (wyjątkowo atrakcyjna) i karty memo gwarantują, że dziecko będzie chętnie powtarzać ćwiczenia i szybko je opanuje. Pozycja przez nas używana niemal co dzień od 4 miesięcy! A i cena jest niewątpliwą zaletą.

1 października 2010

Świetna publikacja prezentująca ćwiczenia oddechowe i artykulacyjne dla młodszych dzieci. Zawiera starannie przygotowane, lubiane przez dzieci zabawy, takie jak labirynty, rysowanie po śladzie, kolorowanie, znajdowanie różnic itp. Każde z tych ćwiczeń związane jest z usprawnianiem funkcji narządów artykulacyjnych oraz prawidłowego oddechu. Nie tylko logopeda, ale i rodzic, nie będzie mieć z pewnością żadnych problemów z wykonywaniem ćwiczeń z dzieckiem. Ponadto, otrzyma od razu wiedzę, czemu dane ćwiczenie służy. Wspaniałym dodatkiem są fotografie dziewczynki prezentującej część ćwiczeń. Bardzo starannie wykonane przez Alę „miny” wzbudzają zainteresowanie dzieci i zachęcają do naśladowania. Do tego jeszcze dwie gry – świetny zestaw w zaskakująco przystępnej cenie!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium