CO KRYJE ZACHOWANIE?

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 59,00 zł 59.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.9025
Kod produktu: 1942

Opis

Mona Delahooke

CO KRYJE ZACHOWANIE? JAK NAUKA O MÓZGU ORAZ WSPÓŁCZUCIE POMAGAJĄ ZROZUMIEĆ I ROZWIĄZAĆ TRUDNOŚCI BEHAWIORALNE DZIECI

Autorzy książek poświęconych trudnym zachowaniom u dzieci zbyt często opierają się na uniwersalnym podejściu, nie uwzględniając stanu autonomicznego – połączenia między mózgiem a ciałem. Nie biorą też pod uwagę indywidualnych różnic oraz typowych dla danej osoby mocnych i słabych stron. Ponadto większość ludzi analizujących trudne zachowania nie bada ich w kontekście rozwoju społecznego i emocjonalnego dziecka. W rezultacie wiele opracowanych programów postępowania nie przynosi oczekiwanych skutków, ponieważ brakuje tam spójnego uzasadnienia albo myśli przewodniej.

Celem książki jest ukazanie nowego kontekstu służącego zrozumieniu trudności behawioralnych oraz przedstawienie planu umożliwiającego podejmowanie decyzji uwzględniających zarówno mózg, jak i ciało dziecka. Choć w ciągu ostatnich 30 lat zaobserwowaliśmy gwałtowny postęp w zakresie badań dotyczących mózgu, to jednak zaczynamy dopiero przekładać zdobytą wiedzę na praktyczne zastosowanie. Z doświadczenia autorki tej publikacji wynika, że prace doktora Stephena Porgesa, neuronaukowca, dotyczące teorii poliwagalnej, a zwłaszcza jego koncepcja neuropostrzegania, stanowią najlepszy, nowy sposób spojrzenia na dzieci z trudnościami w zachowaniu oraz ich rodziców, a także ich wspierania.

 

O autorce

Mona Delahooke - amerykańska psycholożka dziecięca z trzydziestoletnim doświadczeniem. Doktor psychologii. Jest starszym członkiem wydziału Profectum Foundation, organizacji zajmującej się wspieraniem rodzin i ich neuroróżnorodnych dzieci, a także nastolatków i dorosłych. W swojej działalności skupia się na promowaniu opartych na relacjach i współczuciu interwencji neurorozwojowych, podejmowanych z myślą o dzieciach z różnicami rozwojowymi, behawioralnymi, emocjonalnymi oraz związanych z uczeniem się. Za Co kryje zachowanie otrzymała prestiżową Benjamin Franklin Book Award w kategorii Psychologia.

 

 

Dane o publikacji

format B5
objętość 368 stron
oprawa miękka
ISBN 978-83-7744-210-4

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium