DNI TYGODNIA, PORY ROKU I MIESIĄCE. KARTY ĆWICZEŃ DLA UCZNIA

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 14,70 zł 14.70
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 1813

Opis

Marta Bogdanowicz, Małgorzata Rożyńska
 

DNI TYGODNIA, PORY ROKU I MIESIĄCE. KARTY ĆWICZEŃ DLA UCZNIA

Zabawy i scenariusze zajęć rozwijających funkcje językowe
 
Książka zawiera atrakcyjne gry i zabawy-ćwiczenia ułatwiające zapamiętanie nazw dni tygodnia, pór roku i miesięcy. Zabawy te przeznaczone są dla wszystkich dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, jednakże po wprowadzeniu modyfikacji mogą być wykorzystywane także w pracy z dziećmi starszymi. Przede wszystkim jednak przydadzą się dzieciom z zaburzeniami rozwoju mowy, które należy traktować jako dzieci ryzyka dysleksji.

W przedstawionych propozycjach uwzględniono zasadę stopniowania trudności i konieczność polisensorycznego poznawania świata drogą bezpośredniego doświadczenia. Dzieci mają okazję uczyć się za pomocą skojarzeń wzrokowych, słuchowych i kinestetyczno-ruchowych. Ćwiczenia rozwijają funkcje językowe i spostrzeżeniowe oraz stymulują rozwój integracji funkcji percepcyjnych i percepcyjno-motorycznych. Zabawy przydatne są do pracy zarówno indywidualnej, jak i z małą grupą, a także z całym zespołem klasowym.

Dokładne opisy sposobu wykorzystania kart ćwiczeń dla ucznia oraz zawartego w nich materiału znajdują się w książce dla nauczyciela „Dni tygodnia, pory roku i miesiące. Zabawy i scenariusze zajęć rozwijających funkcje językowe”.


Publikacja składa się w dwóch książek: scenariuszy zajęć dla nauczyciela (KSIĄŻKA) i kart pracy dla ucznia. - ZOBACZ PRODUKTY POWIĄZANE

Dane o publikacji

format A4
objętość 71 kart pracy
oprawa teczka
ISBN 9788371341731

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium