DO GÓRY NOGAMI – Pomysłowy świat dwulatka i trzylatka – Podręcznik dla nauczycieli i rodziców

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 10,00 zł 10.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 441

Opis

Dorota Dziedziewicz, Edyta Karwowska, Aleksandra Gajda

 

DO GÓRY NOGAMI – Pomysłowy świat dwulatka i trzylatka – Podręcznik dla nauczycieli i rodziców

DO KOMPLETU SĄ JESZCZE KARTY AKTYWNOŚCI DZIECKA - ZOBACZ PRODUKTY POWIĄZANE

Podręcznik dla nauczycieli i rodziców podzielony jest na trzy części: „Skarbnicę wiedzy”, „Skarbnicę pojęć” i „Skarbnicę pomysłów”.

W „Skarbnicy wiedzy” Dorota Dziedziewicz – Autorka tej części – przedstawia program „Do góry nogami”. Opisuje jego strukturę walory oraz podstawy teoretyczne. Podkreśla, jak ważne w rozwoju dziecka są pierwsze lata jego życia. Niezwykłą rolę w tym okresie odgrywa dorosły (nauczyciel lub rodzic). To on powinien pomagać dziecku poznawać świat, stwarzać mu okazje do jego odkrywania poprzez działanie, poprzez zabawę. Powinien przy tym pamiętać, żeby wspierać wszystkie sfery rozwoju dziecka: psychoruchową, społeczno-emocjonalną i twórczej aktywności. Trudne terminy użyte przez Autorkę w tej części zostały wyjaśnione w „Skarbnicy pojęć”.

Najważniejszą częścią podręcznika jest „Skarbnica pomysłów” – scenariusze zajęć. W pierwszym z nich Autorki (Dorota Dziedziewicz i Edyta Karwowska) opisały sposób wykonania nietoperza Gacusia – maskotki, która towarzyszy maluchowi podczas zajęć zaproponowanych w tym programie. Kolejne scenariusze zostały opracowane według powtarzającego się schematu. Na początku spisane są potrzebne materiały, numery kart aktywności i kart do wycinania, które należy przygotować. Dodatkowo wyszczególnione są realizowane cele. Dalej znajduje jest scenariusz zabawy oraz wskazówki dla osoby prowadzącej. Każde ćwiczenie ma zabawny temat, precyzyjnie sformułowany cel i zadania. Zabawy mają dwa stopnie trudności, żeby elastycznie dopasować ich poziom do możliwości i potrzeb dziecka. Pierwsze zadanie jest trudniejsze od drugiego. Każde z nich można jednak wykonać na wiele sposobów, dostosowując stopień trudności do możliwości malucha, i dlatego przy poleceniach znajdują się dodatkowe pomysły i wskazówki.

Materiały i karty pracy dla dziecka znajdują się w publikacji „Do góry nogami. Pomysłowy świat dwulatka i trzylatka. Karty aktywności dziecka i karty do wycinania”.

 

 

Dane o publikacji

format B5
objętość 124 strony
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-428-2

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium