DO GÓRY NOGAMI – Pomysłowy świat dwulatka i trzylatka – komplet

Wysyłka w: do 7 dni roboczych (to jest czas przygotowania przesyłki i dostarczenia jej Odbiorcy)
Cena detaliczna: 34,00 zł 34.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Dorota Dziedziewicz, Edyta Karwowska, Aleksandra Gajda

 

DO GÓRY NOGAMI – Pomysłowy świat dwulatka i trzylatka – komplet

 

Jest to propozycja zajęć edukacyjnych składająca się z książki dla prowadzącego oraz kart  aktywności dla dziecka. Program „Do góry nogami. Pomysłowy świat dwulatka i trzylatka” przeznaczony jest do pracy z dziećmi w domach i przedszkolach. To propozycja zajęć edukacyjnych przygotowana z myślą o dzieciach o różnych potrzebach i możliwościach rozwojowych, dzięki czemu stać się może cennym źródłem inspiracji dla psychologów i nauczycieli pracujących z grupami dwulatków, a także dla rodziców. Dowiedzą się oni tutaj, jak mądrze i w sposób planowy, ale niepozbawiony żywiołowości, radości i spontanicznej zabawy, wspomagać prawidłowy rozwój dziecka. Program zawiera ponad 100 zabaw, mnóstwo wskazówek i inspiracji. Tym samym stanowi znakomity przewodnik dla rodziców i nauczycieli, który sprzyja nabywaniu przez dziecko nowych kompetencji i umiejętności, sprzyja poszerzaniu wiedzy i kształtowaniu twórczej aktywności wobec siebie i otoczenia.


Do góry nogami. Pomysłowy świat dwulatka i trzylatka” to przestrzeń do dziecięcych zabaw, fantazji i nauki. Wiele stron do kolorowania, rysowania i gryzmolenia. A rysunki są tylko początkiem zabawy. Za pomocą fantazyjnych i zaskakujących scenerii, zabawnych instrukcji działania książka zachęca do uzupełniania i kolorowania, ale również do przerabiania, wyobrażania, myślenia i kreatywnego działania! Dziecko staje się współtwórcą książeczki, a to stwarza doskonałą okazję do licznych rozmów, wspólnej zabawy i dzielenia się pomysłami.

 

Książka „Do góry nogami” wraz z obudową metodyczną wpisuje się w nurt głoszonych od lat przekonań, że kilka pierwszych lat życia to okres niezwykle ważny w całym cyklu życiowym człowieka, zatem bardzo pożądana jest mądra, wyważona stymulacja rozwoju dziecka. (…)

Proponowany autorski program wspomagania rozwoju dziecka jest przemyślany, opracowany ze znawstwem zagadnień psychologii i pedagogiki wczesnego dzieciństwa. Podkreślić również należy spójność i komplementarność wszystkich propozycji pracy z dziećmi. Tę spójność i ciągłość działań dziecka zapewniło wprowadzenie jednego bohatera książki, który przeżywa różne przygody i zaprasza dziecko do współpracy, pomocy, zabawy (…).

dr hab. Janina Uszyńska- Jarmoc, prof. UwB


Zabawa z książką „Do góry nogami” pomoże rozwinąć dzieciom sferę poznawczą, emocjonalną, sprawnościową, umożliwi wyrażanie własnych myśli, pomysłów i przeżyć, wdroży do podejmowania wysiłków oraz będzie sprzyjać opanowaniu nowej wiedzy, nowych umiejętności, zachęci do eksploracji. Pozwoli dzieciom odczuwać satysfakcję z własnych działań i ich rezultatów.

Marta Misztela

doradca metodyczny wychowania przedszkolnego

 

Jest to podręcznik niezwykły, w którym rodzice znajdą dużą porcję wiedzy teoretycznej dotyczącej rozwoju ich dziecka, uzupełnioną o część praktyczną pozwalającą na zabawę z maluchem. (…) Podręcznik wraz z kartami aktywności wypełnia na polskim rynku lukę w ofercie pomocy dla rodziców i wychowawców, którym zależy na kreatywnej pracy z dzieckiem.

Dota Szymborska

instruktorka wychowania, redaktor naczelna portalu dla rodziców www.wczesnaedukacja.com

Dane techniczne

książka B5, 124 strony
teczka A4, 84 karty
ISBN 978-83-7134-428-2 (książka), 978-83-7134-429-9 (teczka)

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl