EFEKTYWNOŚĆ RESOCJALIZACJI SKAZANYCH w opinii studentów pedagogiki w zależności od ich orientacji kryminologicznej

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 8,50 zł 8.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 382

Opis

Roman Bielicki

EFEKTYWNOŚĆ RESOCJALIZACJI SKAZANYCH w opinii studentów  pedagogiki w zależności od ich orientacji kryminologicznej
  
W książce przedstawione są wyniki badań przeprowadzonych przez Romana Bielickiego w trzech polskich uczelniach: Akademii Bydgoskiej, Wyższej Szkole Pedagogicznej TMP w Warszawie oraz Elbląskiej Uczelni Humanistyczno-Ekonomicznej. Celem Autora była analiza opinii studentów resocjalizacji o skuteczności oddziaływań korekcyjnych oraz wpływ na tę opinię postrzegania przez badanych czynników kryminogennych (np. kontroli społecznej, sytuacji anomii, poczucia nieegalitarności). Książka przeznaczona jest dla studentów pedagogiki, zwłaszcza resocjalizacyjnej, nauczycieli akademickich oraz osób zajmujących się resocjalizacją skazanych.

„Już sam tytuł książki sugeruje interdyscyplinarne podejście i zainteresowania naukowe Autora. Jego orientacja jest współcześnie preferowana, szczególnie przy rozwiązywaniu problemów o charakterze psychospołecznym. (...) Książka ma dużą wartość poznawczą i praktyczną. Wartość poznawcza wyraża się w założonym przez Autora celu eksplanacyjnym, opisie tego celu świadczącym o wysokim poziomie erudycyjnym. Autor nie ogranicza się tylko do cytowania cudzych myśli, krytycznie poddaje je własnej refleksji naukowej”.

Prof. zw. dr hab. Ryszard Parzęcki


„Książka (...) jest pierwszą tego typu monografią w Polsce. Z jednej strony jest to obszerne i wieloaspektowe kompendium wiedzy o etiologicznych teoriach kryminologicznych i resocjalizacyjnych, zaś z drugiej jest prezentacją aktualnego stanu wiedzy w tych zakresach. (...) Jest to praca oparta na bogatym materiale przy zastosowaniu narzędzi mających wysoką wartość diagnostyczną warunkującą wiarygodność zebranych informacji empirycznych”.

Prof. zw. dr hab. Henryk Machel


Spis treści:
1. Elementy resocjalizacji wśród celów kary i środków karnych
2. Cele, problematyka, metoda i organizacja badań własnych
3. Orientacja kryminologiczna studentów resocjalizacji w świetle przeprowadzonych badań
4. Orientacja studentów w zakresie etiologii kryminalnej a ich opinie o skuteczności oddziaływań korekcyjnych wobec przestępców
5. Weryfikacja hipotez oraz wnioski: teoretyczne, praktyczne i do dalszych badań

Dane o publikacji

format B5
objętość 212 stron
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-382-7

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium