JEŻELI JESTEŚ INNY

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 16,00 zł 16.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 2068

Opis

Natalia Tomczyk

JEŻELI JESTEŚ INNY. HISTORYJKA O TYM, JAK KOCHAĆ SIEBIE ZA TO, JAKIM SIĘ JEST 

 

Jak sobie poradzić, JEŻEli jesteś inny? Doskonale wiedzą o tym JEŻE! Takie jak malutka Ada, która pewnego dnia zawitała w ogródku pewnego przedszkola… Jej perypetie zostały przedstawione w formie ilustrowanej historyjki o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. Opowieść z pewnością zainteresuje nauczycieli, pedagogów i rodziców, ale przede wszystkim dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, które:

  • przeżywają lęk związany z różnymi sytuacjami dnia codziennego
  • chcą nauczyć się rozpoznawać swoje emocje i je nazywać
  • pragną zdobyć umiejętność akceptacji siebie i innych
  • potrzebują, by złagodzić ich smutek
  • borykają się z poczuciem odmienności i osamotnienia.

Książka może też stać się dobrą podpowiedzią, jak rozmawiać z dziećmi o ich lękach i trudnościach. Zadanie to ułatwia dołączony do każdej części barometr emocji – pracując z nim, mali czytelnicy szybko nauczą się, jak określać stany emocjonalne i jak sobie z nimi radzić.

 

Mierząc się na co dzień ze zmorami, które zaburzają beztroski, dziecięcy świat, zainspirowałam się do stworzenia czegoś w rodzaju pomostu pomiędzy strachem, złością i smutkiem a rozmową z dorosłym i poczuciem bezpieczeństwa. Powstała w ten sposób opowieść bawi, a przede wszystkim uczy, mówi o tym, jak kochać siebie za to, jakim się jest. To historia, w której na kolorowych kartach przeplatają się barwne postacie, momenty niepewności, chwile radości i emocje spotykane przez nas w świecie realnym (fragment wstępu).

 

NATALIA TOMCZYK – doktorantka Uniwersytetu Pedagogicznego na specjalizacji pedagogika. Absolwentka trzech specjalizacji na kierunku pedagogika na Wydziale Pedagogicznym: poradnictwo edukacyjne i zawodowe, pedagogika społeczno-opiekuńcza ze specjalizacją nauczycielską, a także pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna. Pedagog, doradca zawodowy oraz od wielu lat nauczycielka wychowania przedszkolnego w jednym z krakowskich przedszkoli. Członkini Polskiego Towarzystwa Pedagogicznego. Brała czynny udział jako doradca do spraw pedagogicznych w międzynarodowym projekcie profilaktycznym ,,FaceUp”, akredytowanym przez Ministerstwo Szkolnictwa, Młodzieży i Sportu Republiki Czeskiej (cz. MŠMT). Projekt realizowany był w 24 krajach. Zaangażowana w prace Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, gdzie prowadzi autorskie warsztaty w zakresie rozwijania kompetencji miękkich nauczycieli. Interesuje się zagadnieniami z pedeutologii oraz kompetencjami przyszłych nauczycieli. Aktualnie jest w trakcie przygotowywania rozprawy doktorskiej dotyczącej adaptacji społeczno-zawodowej nauczycieli na starcie zawodowym.

Dane o publikacji

format B5 albumowy
objętość 36 kolorowych stron
oprawa miękka
ISBN 978-83-8309-052-8

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium