KLAŚNIJ, TUPNIJ, RAZ I DWA! KOMPLET

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 38,50 zł 38.50
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 1840

Opis

Małgorzata Barańska

KLAŚNIJ, TUPNIJ, RAZ I DWA! 

Zabawy ze śpiewem

Muzyka: Stefan Gąsieniec

Śpiew: Magda Wasylik

 

Niniejszy zbiorek zawiera zabawy połączone z piosenką, podobne do tych, przy których bawiliśmy się kiedyś my, dorośli (na przykład „Siała baba mak”, „Stary niedźwiedź”, „Kółko graniaste”).Powstał po to, aby poszerzyć dostępny repertuar.  

Zabawy z tej publikacji rozwijają umiejętność uczestniczenia we wspólnym działaniu i przestrzegania reguł. Kształcą uwagę i pamięć dziecka, które nie tylko zapamiętuje melodię, rytm i tekst piosenki, ale także uczy się łączyć je z odpowiednimi gestami i czynnościami. Każdy nowy wierszyk poszerza słownictwo dziecka. Uczy spostrzegania rymów i zachęca do samodzielnego ich tworzenia oraz bawienia się słowami. Zabawy kształcą koordynację ruchową, czyli umiejętność harmonijnego łączenia ruchów. Rozwijają także umiejętność synchronizowania bodźców odbieranych słuchem z wykonywanym ruchem, czyli koordynację ruchowo-słuchową.  

Zbiorek rozpoczyna się piosenką i zabawą „Koło”, które wyrażają główną myśl publikacji. Pięćdziesiąt zabaw zostało podzielonych na cztery grupy:

  • Przywitania (pięć zabaw)
  • Zabawy kształcące orientację w schemacie ciała (dziesięć zabaw)
  • Zabawy z rekwizytami (piętnaście zabaw)
  • Zabawy bez rekwizytów (dwadzieścia zabaw).

Do każdej piosenki dołączono szczegółowy opis zabawy. Należy pamiętać, że jest on jedynie propozycją, którą osoba prowadząca może wykorzystać w sposób, jaki sama uzna za najlepszy.

 

Zabawy zostały napisane dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, a także dla trochę starszych, których rozwój przebiega nieharmonijnie lub jest globalnie opóźniony. Powstały także z myślą o osobach dorosłych – nauczycielach, terapeutach, wychowawcach i drużynowych zuchów – którzy znajdują radość w śpiewie, ruchu i zabawie z dziećmi.

Zabawy przydadzą się w wielu sytuacjach. Mogą być częścią zajęć rozwijających funkcje językowe i percepcyjno-motoryczne dziecka. Dobrze sprawdzą się podczas przerwy śródlekcyjnej, którą warto zrobić w czasie zajęć wymagających od uczniów dłuższego siedzenia przy stoliku. Przydadzą się także wtedy, gdy czas się dłuży, bo wspólnie z dziećmi trzeba na coś poczekać. Osoby prowadzące gromady zuchów być może skorzystają z zabaw w czasie zbiórek i letnich kolonii zuchowych.

Piosenki zostały napisane dla dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym szkolnym, a także dla trochę starszych, których rozwój przebiega nieharmonijnie lub jest globalnie opóźniony. Powstały także z myślą o osobach dorosłych – nauczycielach, terapeutach, wychowawcach i drużynowych zuchów – którzy znajdują radość w śpiewie, ruchu i zabawie z dziećmi. Na każdej płycie znajdują się dwie wersje piosenek – wokalno-instrumentalna oraz instrumentalna. Pierwszą z nich należy posługiwać się przede wszystkim do tego, żeby dzieci poznały utwór. Druga może służyć na przykład jako akompaniament do śpiewu.

Spis utworów:

CD 1

Koło

Słonko wita dzieci

Pani Jesień dzieci wita

Pani Zima wszystkich wita

Pani Wiosna wita nas

Lato wita

Twoje ciało, moje ciało

Uśmiechnięta buzia

Plecy, brzuszek

Łatwa zabawa

Ktoś cię woła!

W lewą stronę skok!

Stuk-puk, lewa!

Zgodna para

Mucha

Lewy bok, prawy bok

Pan Mateusz

CD 2

Wianek

Pociąg

Kukułeczka

Bańki mydlane

Dżem

Zupa jarzynowa

Grzybobranie

Murarz

Mrówka

Kulig

Balonik

Piórko kurki

Królewska kareta

Ogrodnik Bonifacy

Dni tygodnia

Obrócimy się w kółeczko

Klaśnij, tupnij, raz i dwa!

 

CD 3

Panna Zosia piecze ciasto

Bocian

Czapla

Dziadek w ogródku

Cztery pory roku

Zróbcie to, co ja

Muzykanci

Kaczki, gąski, kurki

Zboże na polu

Złota rybka

Spacer w deszczu

Rybak

Gimnastyka

Odwiedziny cioci Kloci

Co masz, Józku, na tym wózku?

Zasiał dziadek groch

Kukułka z zegara

 

Dane o publikacji

format A5
objętość 120 stron
oprawa miękka
płyty 3 CD
ISBN 9788380803404

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium