METODA DOBREGO STARTU – OD PIOSENKI DO LITERKI. CZĘŚĆ 2 – Komplet (Podręcznik + CD)

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 36,30 zł 36.30
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 1975

Opis

Marta Bogdanowicz, Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka

 

METODA DOBREGO STARTU – OD PIOSENKI DO LITERKI. CZĘŚĆ 2 – Komplet (Podręcznik + CD)

Program zajęć przedstawiony w publikacji Od piosenki do literki – część 2 powstał z myślą o dzieciach, które rozpoczęły naukę czytania i pisania. Aby nabywanie tych umiejętności przynosiło oczekiwane efekty, w odpowiednim stopniu powinny rozwinąć się leżące u podstaw tych czynności funkcje: językowe, spostrzeżeniowe (wzrokowe, słuchowe, dotykowe i kinestetyczne) i motoryczne. Niezbędne jest także właściwe ich współdziałanie (zależy to nie tylko od wieku dzieci, lecz także od występowania lub braku zaburzeń rozwoju).

W książce zamieszczono 30 scenariuszy zajęć i tyle samo piosenek. Każdy scenariusz dotyczy jednej litery pisanej – małej lub wielkiej – lub jednego dwuznaku pisanego – małego lub wielkiego (do litery ą są dwie piosenki i dwa scenariusze – do wyboru).

 

Zapis nutowy piosenek uzupełniono literowymi oznaczeniami akordów, z których mogą skorzystać nauczyciele grający na gitarze. Słowa piosenek podzielono ukośnymi kreskami, które podpowiadają, w jaki sposób należy kreślić literę/dwuznak podczas śpiewania piosenki. W ramce niebieskim drukiem wyróżniono ten fragment tekstu piosenki, który Autorki proponują wykorzystać do ćwiczeń polegających na uczeniu się polisensorycznym oraz do odtwarzania litery/dwuznaku z jednoczesnym śpiewaniem piosenki.

 

Scenariusze zajęć – mimo że opracowane bardzo szczegółowo – są wyłącznie propozycją dla nauczyciela, który najlepiej zna możliwości i potrzeby swoich uczniów.

Dane o publikacji

format A4
objętość 80 stron
oprawa miękka
płyty 1 CD
ISBN 9788380804104

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium