METODA DOBREGO STARTU – OD SŁOWA DO ZDANIA, OD ZDANIA DO TEKSTU. KSIĄŻECZKI +CD

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 34,00 zł 34.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 198_2_20200518105727

Opis

Marta Bogdanowicz, Małgorzata Szewczyk
 
 

METODA DOBREGO STARTU – OD SŁOWA DO ZDANIA, OD ZDANIA DO TEKSTU

Wspomaganie rozwoju dzieci, zwłaszcza z opóźnionym rozwojem mowy i wadą słuchu

KSIĄŻECZKI + CD. DO KOMPLETU JEST JESZCZE PODRĘCZNIK - ZOBACZ PRODUKTY POWIĄZANE

 

Jest to program Metody Dobrego Startu dostosowany do potrzeb dzieci z wadą słuchu i z opóźnionym rozwojem mowy. Może być także wykorzystywany podczas zajęć z małymi dziećmi rozwijającymi się prawidłowo.

Publikacja składa się z podręcznika, teczki oraz płyty CD.
W podręczniku znajduje się rozdział poświęcony dzieciom z wadą słuchu i ich specjalnym potrzebom edukacyjnym, charakterystyka Metody Dobrego Startu i jej zastosowania w pracy z tymi dziećmi, a także dokładny opis programu Od słowa do zdania, od zdania do tekstu i zajęć, na których jest on stosowany. Oprócz tego w książce zamieszczono trzy przykładowe scenariusze zajęć oraz propozycje zabaw i ćwiczeń.

 
W teczce znajdują się książeczki tematyczne, ilustracje, wzory wspomagające prawidłową wymowę wierszyków, zdań i wyrazów, wyrazy do wycinania oraz kartonowe kukiełki.

Książeczki tematyczne (o zwierzętach hodowlanych, owocach, warzywach, ubraniach oraz Bożym Narodzeniu) zawierają ćwiczenia wykorzystujące Metodę Dobrego Startu. Są one opracowane w taki sposób, aby dzieci z radością je wykonywały. Oprócz zadań, w których opracowują i utrwalają materiał językowy, w książeczkach znajdują się również polecenia łatwiejsze i przyjemniejsze, np. kolorowanie ilustracji, poznawanie świata poprzez własne doświadczenia.

Na płycie znajdują się odgłosy zwierząt potrzebne do wykonania niektórych ćwiczeń z książeczek tematycznych oraz czytane przez lektora opowieści dziadka Leona – jednego z bohaterów książeczek, a także wierszyki i rymowanki.

„Część praktyczna, zawarta w odrębnych książeczkach, będzie bardzo wygodna w użytkowaniu. Każda książeczka zawiera odrębny temat, wokół którego zgromadzone jest odpowiednie słownictwo i zwroty językowe przyswajane dziecku w formie atrakcyjnej, bo zabawowej. Szereg podanych ćwiczeń nie tylko wprowadza nowe słownictwo, ale słownictwo to używane jest w wielu formach gramatycznych, co pozwala zapobiegać, tak często występującym u dzieci z wadą słuchu, zaburzeniom języka, jakimi są agramatyzmy”..

prof. dr hab. Urszula Eckert


Spis treści:
I. Metoda Dobrego Startu Marty Bogdanowicz
II. Dzieci z wadą słuchu i opóźnionym rozwojem mowy
III. Program MDS: Od słowa do zdania, od zdania do tekstu
Scenariusze zajęć – przykłady
Materiały do zajęć

Dane o publikacji

format A4
oprawa teczka
teczka A4, 6 książeczek tematycznych, ilustracje, 25 wzorów, wyrazy do wycinania, kartonowe kukiełki
płyty 1 CD
ISBN 9788371342622

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium