METODA DOBREGO STARTU – PIOSENKI DO RYSOWANIA – Podręcznik i płyta CD

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 28,00 zł 28.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 193

Opis

Marta Bogdanowicz, Małgorzata Barańska, Ewa Jakacka, oprac. muzyczne Danuta Szlagowska
 

METODA DOBREGO STARTU – PIOSENKI DO RYSOWANIA – Podręcznik + CD
 
W książce zamieszczono 64 scenariusze zajęć i tyle samo towarzyszących im piosenek. Do każdego wzoru graficznego opracowano po dwa, trzy scenariusze. We wszystkich, zgodnie ze schematem zajęć prowadzonych Metodą Dobrego Startu, uwzględniono zajęcia wprowadzające, właściwe i końcowe.

Przy każdej piosence podano jej zapis nutowy i tekst, który podzielono ukośnymi kreskami, aby podpowiedzieć, w jaki sposób należy kreślić wzór podczas śpiewania.

Zajęcia można prowadzić według wybranego konspektu zamieszczonego w tym podręczniku. Ze względu na duże różnice pomiędzy dziećmi realizowane scenariusze należy jednak dostosować do możliwości rozwojowych oraz potrzeb edukacyjnych uczestników zajęć. Każdy scenariusz powinien być modyfikowany stosownie do nastroju dzieci, tempa ich pracy, możliwości skupienia uwagi, dziecięcych propozycji i własnych pomysłów prowadzącego, które rodzą się spontanicznie.

Na płycie znajdują się 64 piosenki w wersji wokalno-instrumentalnej. Spośród nich ponad połowa została specjalnie skomponowana przez Danutę Szlagowską, pozostałe to piosenki popularne i ludowe oraz wybrane z repertuaru dziecięcego, w niektórych przypadkach nieco przetworzone w celu rytmicznego dostosowania ich do przyporządkowanych im wzorów graficznych.

Przy tworzeniu nowych i wyborze znanych piosenek brano pod uwagę wiek dzieci i związane z nim możliwości w zakresie percepcji i wykonania, treść utworów oraz możliwość harmonijnego połączenia trzech elementów: śpiewanej piosenki (element słuchowy), ruchu ręki (element ruchowy) i rysowania wzoru (element wzrokowo-ruchowy).

Na płycie najwięcej jest piosenek radosnych, pogodnych, które są bardzo lubiane przez małe dzieci. Obok nich znajdują się bardziej liryczne, melancholijne, z odcieniem zadumy, a nawet smutku. Wprowadzenie melodii o zróżnicowanym nastroju wydawało się uzasadnione, gdyż różnorodność wyrazowa muzyki pozwala na wzbogacenie emocjonalne dziecka i rozwój wrażliwości muzycznej.

Dane o publikacji

format A4
objętość 152 strony
oprawa miękka
płyty 1 CD
ISBN 9788380803831

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium