MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE – Księga Pytań i Odpowiedzi

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 9,45 zł 9.45
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.5
Kod produktu: 496

Opis

Maria Król

 

MÓZGOWE PORAŻENIE DZIECIĘCE – Księga Pytań i Odpowiedzi

 

Mózgowe porażenie dziecięce autorstwa Marii Król to kolejna pozycja z serii Księga pytań i odpowiedzi. Tytułowe zaburzenie rozwoju autorka próbuje przedstawić w jak najprostszy i najbardziej przystępny dla Czytelnika sposób. Czyni to z perspektywy matki osoby dotkniętej tym rodzajem niepełnosprawności, matki, która przeszła ze swym dzieckiem cały żmudny i trudny proces jego rehabilitacji. Czyni to również z perspektywy lekarza, a więc osoby, dla której nieobca jest strona teoretyczna zagadnienia.

 

Prezentowana pozycja składa się z siedmiu rozdziałów. W pierwszym Autorka m.in. opisuje uczucia, reakcje, zachowania rodzica dziecka, u którego podejrzewa się uszkodzenie mózgu. Część druga to próba przedstawienia zjawiska od strony teoretycznej, a także sytuacji rodziców po usłyszeniu diagnozy. W rozdziale trzecim Autorka przedstawia „sytuację neurologiczną” uszkodzonego mózgu oraz najlepsze sposoby poprawy jego funkcjonowania. W trzech kolejnych częściach prezentuje najlepsze dostępne sposoby pomocy niepełnosprawnemu dziecku oraz formy instytucjonalne systemu wsparcia dziecka i jego rodziny. Rozdział ostatni zawiera najważniejsze rady Autorki dla rodziców dziecka z mózgowym porażeniem dziecięcym.

 

Pozycja kierowana jest głównie do rodziców dzieci dotkniętych opisywaną niepełnosprawnością. Skorzystają z niej również nauczyciele, terapeuci, wychowawcy i inne osoby mające do czynienia z mózgowym porażeniem dziecięcym, a także zainteresowane tematem z punktu widzenia laika.

 

Spis treści:

I. Życie przed diagnozą
II. Diagnoza i jej konsekwencje
III. Przed decyzją o wyborze kierunku postępowania
IV. Uczenie się radzenia sobie w życiu
V. System wsparcia osób z mózgowym porażeniem dziecięcym i ich rodzin
VI. Aktualnie istniejące w Polsce formy i instytucje wsparcia osób niepełnosprawnych i ich rodzin
VII. Porady dla rodziców

 

 

Patronat:

              

Dane o publikacji

format A5
objętość 292 strony
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-423-7

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium