MUTYZM WYBIÓRCZY. KOMPENDIUM WIEDZY

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 129,00 zł 129.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.6942
Kod produktu: 1612

Opis

Maggie Johnson i Alison Wintgens

MUTYZM WYBIÓRCZY. KOMPENDIUM WIEDZY 

Publikacja stanowi kompendium wiedzy na temat mutyzmu wybiórczego, stworzone dla szerokiego kręgu odbiorców, w tym nauczycieli, psychologów klinicznych i wychowawczych, terapeutów mowy i języka (logopedów), psychiatrów dziecięcych i – co ważne – dla rodziców oraz młodzieży i osób dorosłych żyjących z mutyzmem wybiórczym. Do książki dołączono gotowe materiały do wykorzystania w pracy z dzieckiem, które można drukować i kopiować.

„Choć w ciągu ostatnich 15 lat pojawiło się coraz więcej organizacji rodzicielskich, szkoleń, książek, badań i audycji w mediach poświęconych mutyzmowi wybiórczemu (ang. selective mutism), nadal często jest on niewłaściwie rozumiany. Jednocześnie jego prawidłowe pojmowanie jest bardzo ważne, i to z kilku powodów. Dzieci dotknięte tym zaburzeniem znajdują się w zdecydowanie niekorzystnej sytuacji osobistej i społecznej. Mutyzm wybiórczy stanowi ogromną barierę w procesie uczenia się, a zaniedbany czy niewłaściwie leczony może przetrwać do wieku dorosłego, siejąc spustoszenie w życiu danej osoby. Z drugiej strony jest to przypadłość ukryta, którą łatwo przeoczyć – przecież dzieci, które siedzą cicho, nie rzucają się w oczy. Uwagę i dostępne zasoby poświęca się raczej tym, które zakłócają spokój. Pomiędzy specjalistami z różnych dziedzin trwają spory na temat tego, kto powinien się zająć mutyzmem, zaś wielu z nich nie posiada odpowiedniego przeszkolenia ani doświadczenia w pracy z małymi milczącymi pacjentami.

Mutyzm wybiórczy wywiera ogromny wpływ również na osoby z otoczenia dziecka, zwłaszcza na jego rodziców i nauczycieli. Z definicji zaburza on normalny proces interakcji, wytrąca z równowagi czy wręcz wywołuje poczucie zagrożenia, gdy próby ośmielenia dziecka są ewidentnie odrzucane. Z naszego doświadczenia wynika, że osoby, które stykają się z mutyzmem po raz pierwszy, nawet znając ogólne zasady postępowania, rzadko dysponują wystarczającą wiedzą, by poczuć się pewnie, odpowiednio postępować z dzieckiem czy wprowadzać w życie program terapeutyczny. Zdarza się, że rodzice i specjaliści wstrzymują się z interwencją, ponieważ boją się, że dodatkowo pogorszą sytuację. Tymczasem im wcześniej zajmiemy się problemem, tym lepiej dla wszystkich zainteresowanych.”

Z przedmowy Maggie Johnson i Alison Wintgens

PATRONAT:

  

Dane o publikacji

format A4
objętość 424 strony
oprawa miękka
płyty 1 CD
ISBN 978-83-7744-171-8

Opinie o produkcie (8)

5 marca 2019

Polecam z całego serca! Dziękuję Harmonii za podjecie wyzwania, zaczyna się nowa, lepsza epoka dla dzieci z mutyzmem wybiórczym w Polsce.

6 marca 2019

Dziekuje bardzo !!!

13 marca 2019

Must have każdego, kto zetknął się na swej drodze z mutyzmem wybiórczym. Dla rodzica, logopedy, nauczyciela... Gotowe rozwiązania, materiały i sposoby pracy opisane w sposób zrozumiały dla szerokiego grona odbiorców. Polecam każdemu!

13 marca 2019

to świetnie , że pojawiło się tłumaczenie sztandarowej pozycji o mutyźmie...będzie nam łatwiej pracować z osobami dotkniętymi tym zaburzeniem...

22 marca 2019

Doskonała książka, dla specjalistów i rodziców.

25 marca 2019

Super książka polecam ,wreszcie cała wiedza w jednym miejscu!!!

30 maja 2019

RZETELNA WIEDZA o MUTYŻMIE WYBIÓRCZYM NARESZCIE W POLSCE!!! WOW - dziękuję Wydawnictwu Harmonia za ten pionierski Wielki Krok!

28 października 2019

Jedyna na rynku polskim pozycja o mutyzmie wybiórczym która zawiera Skuteczne metody pracy, zawiera różnego rodzaju przydatne formularze, karty pracy, opisane dokładnie techniki i wiele wiele innych cennych informacji. Mama córki z mw.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium