OŻYWIĆ SŁOWO

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 6,30 zł 6.30
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 398

Opis

Elwira Drzał

OŻYWIĆ SŁOWO
 
Inscenizacje zawarte w tym zbiorku przeznaczone są dla uczniów i nauczycieli nauczania zintegrowanego oraz dla dzieci w wieku przedszkolnym. Książka zawiera inscenizacje, wierszyki oraz piosenki, które można wykorzystać na różnych etapach realizacji treści programowych. Przykładowe inscenizacje to
: Ślubowanie klas pierwszych, Znaki drogowe, Zimowe zabawy, Dzień Matki, Przygody kotka Kotusia.

 

Inscenizacja jest tą formą pracy nauczyciela z uczniami, która pobudza wielostronną aktywność dziecka: emocjonalną, praktyczną, intelektualną. Wpływa wszechstronnie kształcąco, jest źródłem różnorodnych przeżyć emocjonalnych związanych nie tylko z odbiorem treści przedstawienia, ale także z procesem przygotowania i wystawienia go. Daje dzieciom możliwość poznania nowych środków ekspresji, rozwija wyobraźnię, spostrzegawczość, twórczą inwencję, a także umiejętność podejmowania i realizowania decyzji. Praca z tekstem, twórczość plastyczna związana z wykonywaniem dekoracji, rekwizytów, opracowanie elementów muzycznych pozwalają na wszechstronne zaangażowanie się dziecka w proces tworzenia. Ta różnorodność zadań sprawia, że każdy uczeń może znaleźć pole do działania, nauczyciel zaś ma możliwość realizacji treści programowych zarówno w zakresie edukacji polonistycznej, jak i muzycznej czy plastycznej.

 

Niniejsza książka jest kontynuacją wcześniejszych propozycji: Piosenki w nauczaniu zintegrowanym i Inscenizacje w nauczaniu zintegrowanym.

Dane o publikacji

format B5
objętość 76 stron
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-390-2

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium