PŁYNNE I POTKNIĘTE PRZYGODY PSZCZÓŁKI BASI – Opowiadania logopedyczne przeznaczone do terapii niepłynności mowy

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 15,00 zł 15.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 935

Opis

Sylwia Chmiel


PŁYNNE I POTKNIĘTE PRZYGODY PSZCZÓŁKI BASI Opowiadania logopedyczne przeznaczone do terapii niepłynności mowy


 

„Płynne i potknięte przygody pszczółki Basi” to 13 opowiadań logopedycznych skierowanych do dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym mających problemy z niepłynnością mowy. Ćwiczenia zawarte w tekście mogą wykorzystywać nauczyciele przedszkoli i szkół, logopedzi oraz rodzice. Zajęcia mogą mieć formę indywidualną lub grupową, w zależności od inwencji osoby prowadzącej zabawę.

 

Zbiór opowiadań autorstwa Sylwii Chmiel to cenny materiał zalecany do wykorzystania w terapii logopedycznej dziecka jąkającego się. Publikacja z jednej strony promuje i w przystępny sposób prezentuje możliwości zastosowania technik terapeutycznych pozwalających upłynniać mowę. Z drugiej zaś strony zwraca uwagę na potrzebę odczulania dziecka na problem jąkania, dzięki czemu ułatwia logopedzie pracę nad kształtowaniem zdrowych postaw wobec tego zjawiska. [...] Jąkające się dziecko, śledząc losy pszczółki Basi, może utożsamiać się z doświadczanymi przez nią uczuciami, emocjami i uczy się, jak sobie z nimi radzić.

Z recenzji dr Katarzyny Węsierskiej

 

Wywiad z Autorką

czytaj tutaj


Książke poleca:Dane o publikacji

format B5
objętość 80 stron
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-720-7

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (1)

24 lipca 2014

Przygody Pszczółki Basi to nasze kolejne spotkanie z bohateramii Sylwii Chmiel, po uwielbianych przez nas bohaterach z książeczki i słuchowiska o Misiu Gabrysiu i jego przyjaciołach i z wierszyków Zająca Cezarego. Z przyjemnością piszę parę słów o tej książeczce, w imieniu nie tylko swoim, ale także moich dzieci i małych pacjentów. Jako mama, z prawdziwą przyjemnością czytam o przygodach zwierzaków moim córkom (5 i 6 lat). Dziewczynki bardzo lubią słuchać opowiadań, chętnie też angażują się w zabawy towarzyszące tekstowi. Dużą zaletą książeczki jest jej dwuwymiarowość. Może ona być zarówno świetną pozycją do czytania z dzieckiem (można omijać elementy didaskaliów służące ćwiczeniom terapeutycznym, dodatkowym aktywnościom i po prostu czytać dziecku opowiadania) a także oczywiście (bo takie jest jej główne przeznaczenie), może służyć jako pomoc terapeutyczna. Jako logopeda bardzo cieszę się z pojawienia się na rynku takiej pozycji, która w przystępny sposób udostępnia pacjentom, rodzicom i terapeutom jedną z ważnych technik terapii i z logopedycznej pracy czyni przyjemną zabawę. Metoda przedłużania samogłosek, choć skuteczna, szybko nuży małych pacjentów. W przypadku lektury tej książeczki, terapia przebiega jakby niezauważalnie. Mali pacjenci borykający się z niepłynnością mowy, dużą sympatią obdarzają pszczółkę Basię, z którą łączą ich wspólne trudności. Ponadto, stykając się z akceptującymi i wspierającymi postawami przyjaciół Basi, sami czują się bardziej akceptowani, zauważają, że można mieć przyjaciół i być lubianym, mimo trudności z komunikacją. Dzieci uwielbiają pszczółkę, a praca z tekstami z książeczki dla niejednego małego pacjenta stała się już formą nagrody! Książeczka, choć niewielkiego formatu, jest bardzo bogatym źródłem pomysłów i pomocy edukacyjnych i terapeutycznych. Poza opowiadaniami, zawiera przydatne dodatki. Zabawy dźwiękonaśladowcze (do zastosowania także w zabawach i w terapii najmłodszych dzieci, nie tylko z problemami niepłynności), ogólnorozwojowe zabawy ruchowe, ćwiczenia usprawniające aparat artykulacyjny, elementy ćwiczeń relaksacyjnych, wizualizacji. Dzięki bogatym didaskaliom, z tekstem opowiadań można pracować również przygotowując z dziećmi scenki, czy przedstawienia. Znajdziemy tu nawet listę utworów muzyki klasycznej, przydatnych w terapii. Propozycje autorki z powodzeniem można zastosować zarówno w pracy indywidualnej, jak i grupowej. Podsumowując – książka Sylwii Chmiel powinna znaleźć się w rękach każdego logopedy. Na pierwszy rzut oka może niepozorna książeczka, a w rzeczywistości pojemna skarbnica pomocy terapeutycznej. Polecam również nauczycielom przedszkola, terapeutom wczesnego wspomagania rozwoju a także rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Czekamy na kolejne pozycje autorki, a ku rozważeniu Wydawcy – może warto byłoby do książki dołączyć płytę z nagraniem, jak w przypadku poprzednich książek Pani Sylwii… __ Karolina Witczak logopeda, terapeuta wczesnego wspomagania rozwoju

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium