PROGRAM KSZTAŁCENIA ZINTEGROWANEGO dla I etapu edukacyjnego sześcioletniej szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 7,00 zł 7.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 277

Opis

Aleksandra Feder, Anna Nieścierowicz

PROGRAM KSZTAŁCENIA ZINTEGROWANEGO dla I etapu edukacyjnego sześcioletniej szkoły podstawowej specjalnej dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim
 
Książkę polecamy nauczycielom kształcenia zintegrowanego w szkołach podstawowych specjalnych i ogólnych z klasami integracyjnymi oraz osobom pracującym z uczniami z upośledzeniem umysłowym w stopniu lekkim.

„Zaprezentowany program nauczania obejmuje pierwszy etap edukacji dzieci z lekkim upośledzeniem umysłowym. Może on być realizowany w warunkach szkoły podstawowej specjalnej, a także we wszystkich szkołach ogólnodostępnych, w których obowiązek szkolny realizują uczniowie niepełnosprawni intelektualnie w stopniu lekkim. Główną ideą konstruowania autorskiego programu jest akcentowanie podmiotowości dziecka, a co za tym idzie, jego potrzeb, możliwości i zainteresowań”.

Program zawiera cele edukacyjne, przejrzysty układ treści nauczania i odpowiednie dla nich przewidywane osiągnięcia ucznia w układzie: minimalne, zadowalające i maksymalne. Układ ten może odpowiadać klasom (klasa I realizuje osiągnięcia minimalne, klasa II – zadowalające, klasa III – maksymalne).

Ponadto w książce znajduje się opis procedur osiągania celów i sposobów oceniania. Załączono też aneks zawierający spis najważniejszych metod pracy służących do osiągania celów oraz opisy ćwiczeń ruchowych, które przydadzą się w trakcie działalności fizyczno-ruchowej i nie tylko.

Książka dopuszczona do użytku szkolnego przez Ministra Edukacji Narodowej.

Numer dopuszczenia: DKOS-5002-23/07

Dane o publikacji

format B5
objętość 44 strony
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-324-7

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium