SENSORYCZNIE WSZYSTKO GRA! KSIĄŻKA

Dostępność: brak towaru
Cena detaliczna: 18,90 zł 18.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 2.96483
Kod produktu: 1146

Opis

Małgorzata Barańska

SENSORYCZNIE WSZYSTKO GRA! KSIĄŻKA

Piosenki z zabawami rozwijającymi integrację sensoryczną  

„Sensorycznie wszystko gra!” to publikacja, która powstała dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Zabawy, które w szczególny sposób angażują zmysły, są korzystne dla wszystkich dzieci, nie tylko tych, których rozwój wymaga szczególnego wsparcia. Zabawy takie są również źródłem ważnych informacji o dzieciach. Dorośli, którzy mają możliwość obserwowania podopiecznych podczas aktywności angażujących układ przedsionkowy, zmysł wzroku czy dotyku, dowiadują się o ich rozwoju znacznie więcej niż w codziennych sytuacjach. Jeśli zabawy odbywają się w grupie, są okazją do rozwijania zachowań ważnych dla prawidłowych relacji rówieśniczych: czekania na swoją kolej, komunikowania się, współdziałania. Dzieci w grupie mają możliwość uczenia się przez naśladowanie. Wspólna zabawa angażuje emocjonalnie znacznie silniej niż zajęcia, które odbywają się tylko z dorosłym.

W książce znajdują się teksty piosenek, propozycje zabaw oraz zapisy nutowe. Zabawy i piosenki zostały podzielone na grupy odnoszące się do sposobu odbierania bodźców z otoczenia. Tytuły działów to: „Propriocepcja”, „Układ przedsionkowy”, „Dotyk”, „Słuch”, „Wzrok”, „Węch i smak”. Ostatni dział nosi tytuł „Odpoczynek” i zawiera piosenki wspomagające relaks.

Opisy zabaw zamieszczono pod każdym tekstem piosenki. Forma opisów podkreśla, że dorosły prowadzący zabawę jest jej aktywnym uczestnikiem.

Oprócz zabaw angażujących zmysły przedstawiono także krótkie ćwiczenia sprzyjające rozwojowi językowemu. Zabawy zaproponowane w publikacji można prowadzić nie tylko w przedszkolu, szkole czy w specjalistycznym ośrodku. Przynajmniej część z nich może odbywać się w domu z udziałem rodziców lub dziadków.

 Patronat nad publikacją objęły:

     

Dane o publikacji

format A5
objętość 120 stron
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-838-9

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium