SKRZATOLAND – Akademia rysowania, czyli zaczarowane szlaczki, kropki, kreski i zygzaczki – część 1

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 11,55 zł 11.55
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Kod produktu: 365

Opis

Jolanta Studnicka, ilustracje Anna Lubner

 

SKRZATOLAND – Akademia rysowania, czyli zaczarowane szlaczki, kropki, kreski i zygzaczki – część 1

 

Zeszyt zawiera ćwiczenia, których celem jest stymulowanie, rozwijanie i kształtowanie u dziecka funkcji percepcyjno-motorycznych, integrowanie funkcji wzrokowej i kinestetyczno-ruchowej.


Wykonując zadania, dziecko doskonali i rozwija: funkcje analizatora wzrokowego poprzez ćwiczenie percepcji wzrokowej (w tym analizy i syntezy); funkcje kinestetyczno-ruchowe w oparciu o ćwiczenia grafomotoryczne, ćwiczenie motoryki dużej i małej oraz ćwiczenie sprawności dłoni i płynności ruchów; orientację w kierunkach, która ma na celu m.in. ćwiczenie orientacji kierunkowej na płaszczyźnie, w przestrzeni i schemacie własnego ciała; pamięć wzrokową i ruchową; prawidłowe napięcie mięśniowe ręki piszącej.


Zeszyt podzielony jest na dwie zintegrowane ze sobą części. Pierwsza część zawiera obrazki, które dziecko kreśli palcem po śladzie zgodnie z kierunkiem wskazanym przez strzałki, zaczynając zawsze od punktów oznaczonych kropkami. Następnie rysuje po śladzie i koloruje obrazek. Potem dziecko kreśli odpowiednie wzory i szlaczki, których elementy nawiązują do rysunku, i w ten sposób przygotowuje rękę do pisania liter.


W zeszycie treść jednoelementowych rysunków nawiązuje do kolejnych części serii Skarzatoland.


W drugiej części dziecko poprzez uzupełnianie i samodzielne komponowanie treści obrazków wykorzystuje swoje dotychczasowe doświadczenia i wiedzę o otaczającej go rzeczywistości, jednocześnie pobudza swoją wyobraźnię i twórcze myślenie.


Prezentowane w zeszycie ćwiczenia nie wyczerpują wszystkich możliwości wykorzystania materiału rysunkowego w celu rozwijania wyżej wymienionych funkcji percepcyjno-motorycznych. Proponowane rysunki, głównie jednoelementowe, dziecko może przekalkowywać, wypełniać różnym materiałem i wycinać.

Dane o publikacji

format A4
objętość 48 stron
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-371-1

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium