STREFA SŁUCHU

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 28,00 zł 28.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 3.86957
Kod produktu: 1663

Opis

Ewa Ciemiorek przy współpracy Dariusza Osińskiego

STREFA SŁUCHU. ĆWICZENIA UWAGI I PAMIĘCI SŁUCHOWEJ. 

 Do odtworzenia plików PDF, zamieszczonych na płycie, należy użyć najnowszych, darmowych, przeglądarek do tego typu formatu. 

Załączony na płycie DVD materiał dźwiękowy, służący usprawnianiu percepcji, uwagi i pamięci słuchowej, został tak ułożony, aby poziom trudności stopniowo wzrastał. Ćwiczenia rozpoczynają się od łatwych, a następnie przechodzą do coraz bardziej zaawansowanych. Materiał zgromadzony na płycie jest interesujący, budzący ciekawość i chęć sprawdzenia siebie w kolejnych, coraz bardziej skomplikowanych zadaniach. Nagrane dźwięki dotyczące różnych sfer naszego życia zostały uporządkowane w obszary tematyczne (instrumenty muzyczne, odgłosy otoczenia, zwierzęta, mieszane). Każdy obszar ułożony jest zgodnie ze wzrastaniem stopnia trudności ćwiczeń – od najłatwiejszych do najtrudniejszych. Korzystający z nagrań terapeuta w każdej chwili może zatrzymać odtwarzanie prezentowanych dźwięków, by skrócić sekwencje i ułatwić zadanie uczniowi. Może je też prezentować kilkakrotnie aż do poprawnego powtórzenia przez ucznia. Nagrane dźwięki dają duże możliwości samodzielnego tworzenia nowych poleceń, zadań, zabaw.

„Strefa słuchu” to bardzo interesujący i bogaty zestaw ćwiczeń słuchowych, których celem jest usprawnianie percepcji, uwagi i pamięci słuchowej. Innowacyjny, autorski program zawiera intrygujące, utrzymane w formie zabawy zadania o wzrastającym poziomie trudności. Może motywować do pracy różne grupy: od przedszkolaków, dzieci w wieku szkolnym do osób dorosłych, które wymagają tego typu stymulacji. Poszczególne zadania zostały sprawdzone i przetestowane, co w sposób bezsporny potwierdza ich wartość. Można je wykorzystywać wielokrotnie, tworząc różne sekwencje ćwiczeń, zaskakujące i ciekawe dla grupy. Autorka jest neurologopedą z wieloletnią praktyką zawodową. Wykorzystała Ona swoje bogate doświadczenie terapeutyczne, tworząc nowatorski program, z którym powinni zapoznać się nie tylko logopedzi. Jego stosowanie pozwoli poprawić koncentrację, poszerzyć zakres uwagi, wzmocnić pamięć, a więc przyczyni się do uaktywnienia ćwiczonych zdolności.

 

dr hab. Katarzyna Kaczorowska-Bray

Dane o publikacji

format B5
objętość 40 stron
oprawa miękka
płyty 1 DVD
ISBN 978-83-8080-179-0
EAN 590-737743-136-7

Opinie o produkcie (2)

12 lutego 2020

Jak otworzyć pliki na płycie?

12 lutego 2020

Po otworzeniu zawartości płyty należy uruchomić plik STREFA SŁUCHU! w programie Adobe Acrobat Reader. Po otwarciu pliku należy wcisnąć ikonkę START (PLAY) przy numerze wybranego dźwięku. Jeżeli komputer nie posiada wbudowanego głośnika, proszę pamiętać o podłączeniu słuchawek (bez nich program może nie odtwarzać dźwięków). Być może po otwarciu pojawia się komunikat o wyłączeniu niektórych funkcji – należy wówczas wybrać opcję „Zawsze ufaj temu dokumentowi”. Mamy nadzieję, że powyższe wskazówki będą pomocne i uda się odtworzyć materiał dźwiękowy.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium