TERAPIA TRAUMY. TEORIA I PRAKTYKA TERAPII OPARTEJ NA DOWODACH

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 78,00 zł 78.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 1016

Opis

Robert A. McMackin, Elana Newman, Jason M. Fogler, Ternece M. Keane


TERAPIA TRAUMY. TEORIA I PRAKTYKA TERAPII OPARTEJ NA DOWODACH


Znaczący postęp, jaki dokonał się w ciągu ostatnich dwudziestu pięciu lat w badaniach nad stresem traumatycznym, świadczy o rozległości tej dziedziny oraz wizji naukowców wywodzących się z wielu różnych tradycji. Dzięki spektakularnemu poszerzeniu wiedzy i teorii na temat symptomów, diagnoz, leczenia oraz poznawczych i behawioralnych podstaw zaburzeń związanych z traumą znacznie poprawiły się nasze możliwości prowadzenia skupionych na traumie terapii opartych na dowodach. W książce tej staraliśmy się przybliżyć klinicystom zajmującym się leczeniem osób dotkniętych traumą ideę zintegrowanej terapii traumy, która czerpie z aktualnych osiągnięć naukowych i doświadczeń klinicznych związanych z tym tematem.


Recenzja

 

To książka dla tych, którzy podejmują głęboką refleksję nad istotą pracy terapeutycznej z klientami, dla których spotkanie z klientem jest inspiracją do zadawania nowych pytań i poszukiwania odpowiedzi. Ta książka odwołuje się nie tylko do współczesnych osiągnięć z dziedziny psychotraumatologii, ale również przypomina o tym co stanowi istotę procesu terapeutycznego- „podchodzenia z otwartym umysłem do słuchania ofiar traumy”, które stanowi „wyzwanie, źródlo ekscytacji i odkryć” ( Lindy,2015). Kolejne rozdziały sygnowane nazwiskami znanych naukowców, psychiatrów i terapeutów są niczym przystanki na terapeutycznej ścieżce - od konceptualizacji terapii, oceny klinicznej klienta poprzez wspieranie procesów zdrowienia i wypracowywanie sensu życia po traumie po promowanie pozytywnej jakości życia po urazie.

 

W czwartej części „Terapii Traumy” Czytelnik ma szansę zapoznać się ze wskazówkami dotyczącymi specyfiki terapii PTD i zaburzeń współwystępujących takich jak nadużywanie substancji psychoaktywnych, chroniczny ból, pourazowe uszkodzenie mózgu czy deficyty neurologiczne.

 

Niekwestionowanym walorem książki są opisy przypadków z łatwo przyswajalnym komentarzem odnoszącym się do badań naukowych i terapii opartych na dowodach.

 

Gorąco zachęcam do lektury!

 

dr n. med. Dorota Merecz-Kot


Patronat:

Dane o publikacji

format B5
objętość 560 stron
oprawa twarda
ISBN 978-83-7744-082-7

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium