ŻABKA RZEKOTKA I JEJ DRUŻYNA – Pomysłowe zadania do głoski ż (rz) utrwalania

Wysyłka w: do 7 dni roboczych (to jest czas przygotowania przesyłki i dostarczenia jej Odbiorcy)
Cena detaliczna: 9,00 zł 9.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Pin It

Opis

Ewa Rycombel

 

ŻABKA RZEKOTKA I JEJ DRUŻYNA – Pomysłowe zadania do głoski ż (rz) utrwalania

 

Jest to druga książka z serii dotyczącej terapii logopedycznej głosek szeregu szumiącego. Ćwiczenia w niej zawarte opierają się na treści ciekawych wierszyków przedstawiających sympatycznych bohaterów: Żabkę Rzekotkę, Grzebiuszkę, pana Ambrożego, żołnierzyka Andrzeja, małego Żuczka i wielu innych. Zadania te wspomagają utrwalanie wymowy głoski ż (rz), a przy okazji bawią i usprawniają takie sfery rozwoju dziecka, jak grafomotoryka czy pamięć.


Wielką zaletą książeczki jest jej szata graficzna – inna niż w większości pozycji logopedycznych. Ilustracje przykuwają uwagę, są przy tym bardzo ważnym elementem ćwiczenia, ponieważ dzięki nim z książką mogą pracować małe dzieci, nieumiejące jeszcze czytać. Dzięki interesującym rysunkom pozycja ta sprawdzi się doskonale jako uatrakcyjnienie zajęć logopedycznych, a rodzicom pozwoli w ciekawy sposób poprowadzić terapię w domu.


Dzięki pracy z książeczką dziecko:

uczy się odpowiadać pełnymi zdaniami na stawiane pytania,

ćwiczy odbiór słuchowy tekstu oraz pamięć słuchową,

doskonali technikę czytania,

bogaci swój słownik czynny oraz rozszerza wiedzę o otaczającym świecie,

utrwala umiejętność wyodrębniania sylab w wyrazach,

uczy się logicznego myślenia,

doskonali spostrzeganie,

kształtuje swój zmysł estetyczny poprzez oglądanie ilustracji,

doskonali umiejętności manualne poprzez kolorowanie, wycinanie, przyklejanie.

Dane techniczne

format A4
objętość 64 kolorowe strony
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-415-2

Opinie o produkcie (1)

20 września 2010

Wspaniałe wydanie, zabawa, kolor, radość i skuteczność! Zeszyt ćwiczeń utrwalających głoskę Ż(RZ), przygotowany ze starannością i pomysłem. Bardzo ładna, wyjątkowa w porównaniu do innych tego typu publikacji szata graficzna, mnóstwo kolorów – zachęcają dziecko do wypełniania ćwiczeń. Zabawne wierszyki, zagadki, labirynty, kolorowani, wycinanki – wszystko to stanowi świetną całość. Różnorodność ćwiczeń, w których powtarzają się wyrazy z głoskami Ż(RZ) sprawia, że są one doskonale utrwalane. Dzieci nie traktują tej książeczki jako kolejnego obowiązkowego zeszytu ćwiczeń, ale jako naprawdę dobrą zabawę. To wspaniale, że powstają tak atrakcyjne i jednocześnie przydatne publikacje! Aż samemu chciałoby się rozwiązać tak świetnie przygotowane zadania. Brawo dla Wydawcy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl