ŻABKA RZEKOTKA I JEJ DRUŻYNA – Pomysłowe zadania do głoski ż (rz) utrwalania

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 9,00 zł 9.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 5
Kod produktu: 429

Opis

Ewa Rycombel

 

ŻABKA RZEKOTKA I JEJ DRUŻYNA – Pomysłowe zadania do głoski ż (rz) utrwalania

 

Jest to druga książka z serii dotyczącej terapii logopedycznej głosek szeregu szumiącego. Ćwiczenia w niej zawarte opierają się na treści ciekawych wierszyków przedstawiających sympatycznych bohaterów: Żabkę Rzekotkę, Grzebiuszkę, pana Ambrożego, żołnierzyka Andrzeja, małego Żuczka i wielu innych. Zadania te wspomagają utrwalanie wymowy głoski ż (rz), a przy okazji bawią i usprawniają takie sfery rozwoju dziecka, jak grafomotoryka czy pamięć.


Wielką zaletą książeczki jest jej szata graficzna – inna niż w większości pozycji logopedycznych. Ilustracje przykuwają uwagę, są przy tym bardzo ważnym elementem ćwiczenia, ponieważ dzięki nim z książką mogą pracować małe dzieci, nieumiejące jeszcze czytać. Dzięki interesującym rysunkom pozycja ta sprawdzi się doskonale jako uatrakcyjnienie zajęć logopedycznych, a rodzicom pozwoli w ciekawy sposób poprowadzić terapię w domu.


Dzięki pracy z książeczką dziecko:

uczy się odpowiadać pełnymi zdaniami na stawiane pytania,

ćwiczy odbiór słuchowy tekstu oraz pamięć słuchową,

doskonali technikę czytania,

bogaci swój słownik czynny oraz rozszerza wiedzę o otaczającym świecie,

utrwala umiejętność wyodrębniania sylab w wyrazach,

uczy się logicznego myślenia,

doskonali spostrzeganie,

kształtuje swój zmysł estetyczny poprzez oglądanie ilustracji,

doskonali umiejętności manualne poprzez kolorowanie, wycinanie, przyklejanie.

Dane o publikacji

format A4
objętość 64 kolorowe strony
oprawa miękka
ISBN 978-83-7134-415-2

Opinie o produkcie (1)

20 września 2010

Wspaniałe wydanie, zabawa, kolor, radość i skuteczność! Zeszyt ćwiczeń utrwalających głoskę Ż(RZ), przygotowany ze starannością i pomysłem. Bardzo ładna, wyjątkowa w porównaniu do innych tego typu publikacji szata graficzna, mnóstwo kolorów – zachęcają dziecko do wypełniania ćwiczeń. Zabawne wierszyki, zagadki, labirynty, kolorowani, wycinanki – wszystko to stanowi świetną całość. Różnorodność ćwiczeń, w których powtarzają się wyrazy z głoskami Ż(RZ) sprawia, że są one doskonale utrwalane. Dzieci nie traktują tej książeczki jako kolejnego obowiązkowego zeszytu ćwiczeń, ale jako naprawdę dobrą zabawę. To wspaniale, że powstają tak atrakcyjne i jednocześnie przydatne publikacje! Aż samemu chciałoby się rozwiązać tak świetnie przygotowane zadania. Brawo dla Wydawcy!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium