ZESPÓŁ ASPERGERA - Kompletny przewodnik

Dostępność: dostępny
Wysyłka w: 2- 3 dni
Cena detaliczna: 73,00 zł 73.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni
Ocena: 4.25
Kod produktu: 837

Opis

Tony Attwood

 

ZESPÓŁ ASPERGERA - Kompletny przewodnik

 

Lektura dla wszystkich prywatnie i zawodowo zainteresowanych zespołem Aspergera (ZA), rzetelne źródło wiedzy, a przy tym wciągająca, znakomicie napisana książka. Tony Attwood, wybitny specjalista tematu zaburzeń ze spektrum autyzmu, opisuje specyfikę funkcjonowania osób z ZA i tłumaczy, jakie problemy mogą napotkać one za swojej drodze, jak udzielać im skutecznego wsparcia i rozwijać ich mocne strony.


Recenzja:

Psychologia-społeczna.pl


To, co wystaje poza szereg i dlatego jest „nienormalne”, niekoniecznie musi być gorsze - Hans Asperger


Zespół Aspergera, mimo że występuje w klasyfikacjach diagnostycznych od lat 90., nadal jest zaburzeniem stosunkowo mało rozpoznawalnym. Świadomość społeczna dotycząca ludzi zmagających się z tymi trudnościami jest nadal bardzo niska. Wydaje się, że odbiór społeczny jest w tym wypadku kluczowy, gdyż podstawowym problemem ludzi z zespołem Aspergera jest upośledzenie interakcji społecznych. Trudności w funkcjonowaniu społecznym cechuje się m.in. częstym  brakiem wzajemności w kontaktach, niską ilością zachowań niewerbalnych, brakiem spontanicznego okazywania emocji.

 

Autor, wybitny specjalista z tej dziedziny, Tony Atwood, przekornie stwierdził, że eliminacja wszystkich objawów zespołu Aspergera następuje, gdy dziecko przebywa samo ze sobą. Wtedy może bezgranicznie oddać się swoim zainteresowaniom, a jego sposoby komunikacji z innym nie podlegają ocenie. Autor uważa, że samotność jest jednym z najlepszych sposobów wzmocnienia emocjonalnego oraz pomaga redukować napięcie. Mimo że osoby z ZA lubią przebywać w swoim towarzystwie, potrzebują akceptacji i przyjaźni. Jednak niskie umiejętności społeczne i specyficzne myślenie społeczne utrudniają wykonanie tych ważnych zadań rozwojowe.

 

Książka Tony'ego Atwooda to  wyczerpujący przewodnik, dzięki któremu czytelnik będzie miał możliwość wniknięcia w świat ludzi z ZA. To wyjątkowy zapis osobistych spostrzeżeń autora dotyczących dzieci, młodzieży i dorosłych z zespołem Aspergera. Przewodnik zawiera najnowsze informacje przedstawione w przystępny sposób. Omówione zostały bardzo ważne wątki związane ze  stylem konwersacji osób z ZA, budowaniem relacji, funkcjonowaniem osób dorosłych. Ponadto znajdziemy tu szereg praktycznych narzędzi do pracy, które mają poprawiać ich jakość społecznego życia. Książka polecana  wszystkim, którzy są zainteresowani problematyką, w szczególności specjalistom oraz rodzicom dzieci zmagającymi się z tymi trudnościami.

 

 
Autor: Katarzyna Maruszewska


http://www.psychologia-spoleczna.pl/recenzje-ksiazek/1965-zespol-aspergera-kompletny-przewodnik.html

Dane o publikacji

format B5
objętość 456 stron
oprawa twarda
ISBN 978-83-7744-030-8

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium